РЗА-250-0.4А

(наявні моделі на РЗА-250В-0,4А, РЗА-250В-1А, РЗА-250В-2А та РЗА-250В-5А)

НОВИНКА НА РИНКУ УКРАЇНИ!

УКРАЇНСЬКА РОЗРОБКА!!!

ПРИСТРІЙ ЗАХИСТУ РЗА-250 призначено для аварійного відключення обладнання з наступним автоматичним ввімкненням при нормалізації параметрів мережі

Висока швидкість вимкнення при підвищеній напрузі в мережі, а також  пригнічення високоенергетичних імпульсних перепон дозволяє надійно захистити від пошкодження вартісні пристрої, а також обладнання в важко-доступних для ремонту місцях.

Пристрій захисту допоможе боротися з низькою якістю електроенергії, та відповідно частим виходу з ладу обладнання не адаптованого до наступних проблем:

– обрив нульового проводу;

– перевищення напруги мережі;

– брязкіт контакторів при ввімкнені і вимкненні ЛЕП;

– короткочасна або довготривала подача лінійної напруги;

– виникнення високоенергетичних імпульсних перепон в процесі комутації зі сторони споживача і зі сторони постачальника електроенергії;

– проходження вздовж лінії блискавки, а відповідно формування електромагнітного імпульсу.

Також пристрій захисту не допускає ввімкнення у випадку:

– підключення обладнання L-L, замість L-N(PE);

– підключення до постійного струму;

– просадка напруги мережі.

Характеристики пристрою захисту РЗА-250-0.4А (як приклад на 0.4 А)

Характеристики

Мін.

Ном.

Макс.

Робоча напруга, В 50Гц

230±10%

600

Допустима амплітудна напруга, В

1000

Струм споживача, А

0,4

Ввімкнення при нормальних умовах, секунд

5

15

Аварійне вимкнення, с

0,01

Автоматичне відновлення, секунд

3

10

Захист споживача від високоенергетичних імпульсів 50мкс, кВ/кА

12/6

Захист споживача від високоенергетичних імпульсів 1мкс, кВ

40

  

Потужність власного споживання, Вт

0,02

Вихідна імпульсна перешкода при вхідному імпульсі 1кВ/500А,  8/20us, В

550

Гарантоване напрацювання на відмову, років

10

Кількість нормальних включень, тис. разів

10

Кількість аварійних ситуацій, тис. Разів

2

Температура експлуатації, оС

-40

+50

Температура зберігання, оС

-45

+80

Габаритні розміри ШхДхВ

52х150х42

На мал.1 сімейство кривих, які відображують залежність вихідної напруги від вхідної напруги, при високоенергетичних імпульсних перепонах різної довжини.

Мал.1 Залежність вхідної та вихідної напруги для модуля захисту РЗА-250-0.4А.

Наприклад, при вхідному імпульсі 10кВ довжиною 20мкс (червона лінія) вихідний імпульс складатиме 630В, час запізнення вихідного сигналу відображено на мал.3

На мал. 2 відображено сигнал мережевої напруги з стандартною мікросекундою перепоною 4кВ 20 мкс. Відключення умовного споживача відбувається менше 10 мс. Відключення необхідно для зниження тепловиділення на захисному модулі в випадку тривалого перехідного процесу. Через 3-10 с після останнього перехідного процесу відбувається повторне ввімкнення.

Мал. 2 Сигнали вхідної та вихідної напруги при відсутності споживача. Зліва шкала вхідної напруги, а з правої сторони – вихідної.

На мал.3 відображено перепона з мал.2 в масштабі, придатного для сприйняття. З малюнку видно, що передній фронт вихідного сигналу позначено синім кольором, який практично співпадає з вхідним сигналом червоного кольору. При цьому, напруга по закінченню перехідного процесу трішки вища ніж на початку, що пов’язано з природніми характеристиками елементів, які застосовані в модулі захисту, що відображено сімейством кривих на мал.1.

Мал.3 Мікросекундна імпульсна перепона. Сигнали вхідної та вихідної напруги.

На мал.4 відображено реакція на затяжну перепону 3кВ 50мс. Імпульсна напруга на споживача не перевищує напругу згідно мал.1, лінія 10мс, в момент відключення. Слід зауважити, що більшість приладів промислового та побутового призначення стійкі до імпульсних перепон амплітудою до 1 кВ

Мал.4 Сигнали вхідної та вихідної напруги при відсутності споживача. Зліва шкала вхідної напруги, а з правої сторони – вихідної.

Рекомендації щодо застосування блоків захисту РЗА-250

Блок захисту РЗА-250 призначений для запобігання виходу з ладу споживача за допомогою обмеження імпульсних мережевих перешкод з наступним відключенням споживача у випадках зниження якості електроенергії.

Підключення споживача відбувається електромеханічним реле Рис. 1 після оцінки характеристик напруги в електромережі та оцінки її якості.

Відключення відбувається при підвищеній мережевій напрузі, брязкоту контакторів, а також імпульсних перешкодах які виникають при розрядах блискавок і при перехідних процесах в мережі. Після нормалізації параметрів електричної мережі відбувається повторне включення.

Застосовується для захисту пристроїв інтегрованих в мережу TN-C. Обмеження напруги відбувається між провідниками «лінія» і «нейтраль» тому застосування в мережах з іншим типом заземлення вимагає додаткових заходів по обмеженню імпульсних перешкод і підвищеної напруги між провідниками «лінія-земля» і «нейтраль-земля».

Для тривалого функціонування блоку РЗА-250 і надійного захисту споживача рекомендується:

– для мережі TN-C (як показано на Рис. 2) встановлювати запобіжник FU1 розрахований на максимально-допустимий струм РЗА-250 при номінальній напрузі запобіжником 1 кВ або вище, також встановлювати нелінійний обмежувач напруги R1 з верхньою межею 2кВ;

– для мережі TN-S (як показано на Рис. 2) встановлювати плавкі запобіжники FU1 і FU2 розраховані на максимально-допустимий струм РЗА-250 при номінальній напрузі запобіжником 1 кВ. Також встановлювати нелінійні обмежувачі напруги R1 з верхньою межею 2кВ, а R2 і R3 з допустимою напругою стійкої роботи споживача при впливі «лінія-земля» і «нейтраль-земля», зазвичай верхня межа 1250В.

Пристрій захисту РЗА-250 має бути встановлено на відстані не більше 100 метрів від споживача.

Рис. 1 Функціональна схема.

Рис. 2 Типове включення модуля РЗА-250 в низьковольтну мережу.

 Замовити дзвінок