Що таке індивідуальний тепловий пункт (ІТП)?

Що таке індивідуальний тепловий пункт (ІТП)?

В чому перевага модульних індивідуальних теплових пунктів?

Що собою являє індивідуальний тепловий пункт?

Індивідуальний тепловий пункт – це автоматизована модульна установка, що передає теплову енергію від зовнішніх теплових мереж (котельної) до системи опалення, гарячого водопостачання, вентиляції або технологічних процесів житлових та промислових будівель.

Застосування:

– в новому будівництві;

– при реконструкції та капітальному ремонті;

– термомодернізації будинків для оснащення вузлів вводу теплових мереж.

Функції:

– приготування гарячої води для ГВП;

– регулювання відпуску тепла в системи опалення, вентиляції та на технологічні потреби;

– підтримка нормованих значень тиску теплоносія як у внутрішніх системах, так і в системі теплопостачання.

Переваги застосування:

  1. Економія до 15% тепла при модернізації теплових пунктів з морально застарілими приладами автоматики та контролю за рахунок:

– програмування сучасного контролера на зменшення температури подачі теплоносія в систему опалення в неробочі (нічні) часи та святкові дні – до 10%;
 – меншої похибки вимірювань датчиків температури та тиску – до 2%;
 – зменшення частоти обертання циркуляційних насосів при збільшенні опору системи опалення (закриваються радіаторні термоголовки) – до 50% електричної енергії;

– фактору оплати користувачем власне за обліковану тепловим лічильником енергію і пов’язаним з цим психологічним фактором обмеження користувачем непродуктивних втрат тепла – до 4%.

  1. При заміні елеваторних вузлів сучасний контролер ІТП регулює температуру подачі теплоносія строго в залежності від температури зовнішнього повітря.

Як практикувалось в попередні часи в перехідний період року, тепломережа продукувала теплоносій завищеної температури, що приводило до перегріву приміщень і, як наслідок, непродуктивних втрат тепла.

Економія, пов’язана з такою заміною елеваторних вузлів на теплові пункти, в річному виразі – до 4% тепла.

  1. Додатково до 2 раз зменшити втрати в теплових мережах при переході з 4-трубної системи теплопостачання на 2-трубну з приготуванням гарячої води в теплообміннику гарячого водопостачання ІТП.

В кількісному виразі економія втрат залежить від довжини теплових мереж між ІТП та джерелом тепла (в середньому – до 15%).

  1. Регулятори перепаду тиску, встановлені в ІТП, в автоматичному режимі балансують витрати теплоносія між ІТП одного мікрорайону (ІТП котельні), що економить електричну енергію на перекачку теплоносія циркуляційними насосами котельні до 30%.
  2. Сучасні більш надійні комплектуючі теплопункту, що не потребують постійного обслуговування , насичення конструкції ІТП приладами контролю, датчиками та реле дозволяють перевести обслуговування в режим моніторингу кваліфікованим інженерно-технічним персоналом, втрати від швидкого зносу обладнання зменшуються на 30%.

Об’єднання ІТП системою керування та моніторингу дозволяє відмовитись від затрат на чергові та контрольно-обслуговувальні підрозділи теплопостачальних організацій.

У склад теплового пункту входять пластинчасті теплообмінники, циркуляційні насоси, пристрої автоматичного контролю та регулювання, пристрої обліку тепла, запірна арматура. Так як, індивідуальні теплові пункти відносяться до енергозберігаючих технологій, вони можуть комплектуватися комерційними вузлами обліку теплової енергії.

Контролери шафи автоматики та регулювання МТП не тільки керують елементами теплопункту (регулятори, насоси, клапани), але й мають функціональні можливості дистанційної передачі даних про роботу елементів МТП, передачі показників тепло-, водо-, та електро- лічильників.

Кожен МТП розробляється та виготовлюють у відповідності до потреб Замовника, згідно з проектними (об’єктними) даними, враховуючи побажання до вибору комплектуючих, складу МТП, геометричних розмірів та розбивки на елементні складові.

Переваги автоматизованого теплового пункту:

– Економія теплової енергії складає 20-30%.

– За рахунок регулювання подачі тепло конкретному споживачеві, економиться до 15% теплової енергії на опалення.

– Автоматично підтримуються комфортні умови проживання за рахунок контролю параметрів теплоносія.

– Можливість зменшити витрати на внутрішні системи опалення завдяки переходу на менший діаметр труби, використання неметалевих матеріалів, пофасадно розділених систем.

– Оплата за використану кожною будівлею теплової енергії, виконується відповідно до фактично затраченої енергії.

– Безшумність роботи теплового пункту.

– Легкий доступ до усіх частин теплового пункту, при потребі обслуговування чи заміни.

ТОВ «ЛІВ-ЕНЕРГО» та партнери пропонують:

Розробку проектного рішення та проектно-кошторисної документації по встановленню індивідуального теплового пункту.

Проектування та виготовлення за проектними рішеннями Замовника індивідуальних теплових пунктів потужністю від 30 кВт до 3МВт, максимальна температура 130/200 С, максимальний тиск 16/25 бар, будь-якого ступеню складності. 

Вартість теплового пункту розраховується для кожного об’єкту індивідуально у відповідності до проектного рішення зазначеного в проектно-кошторисній документації чи у відповідності до вимог Замовника.

Модульний індивідуальний тепловий пункт можна придбати в ТОВ«ЛІВ-ЕНЕРГО» по безготівковому розрахунку, а також в кредит у відповідності до кредитних програм #УКРГАЗБАНКУ.