ІНДИВІДУАЛЬНІ ТЕПЛОВІ ПУНКТИ (ІТП чи МТП)

Індивідуальний тепловий пункт – це автоматизована модульна установка, що передає теплову енергію від зовнішніх теплових мереж (котельної) до системи опалення, гарячого водопостачання, вентиляції або технологічних процесів житлових та промислових будівель.

Застосування:

– в новому будівництві;

– при реконструкції та капітальному ремонті;

– термомодернізації будинків для оснащення вузлів вводу теплових мереж. 

Функції:

– приготування гарячої води для ГВП;

– регулювання відпуску тепла в системи опалення, вентиляції та на технологічні потреби;

– підтримка нормованих значень тиску теплоносія як у внутрішніх системах, так і в системі теплопостачання. 

Переваги застосування:

  1. Економія до 15% тепла при модернізації теплових пунктів з морально застарілими приладами автоматики та контролю за рахунок:

– програмування сучасного контролера на зменшення температури подачі теплоносія в систему опалення в неробочі (нічні) часи та святкові дні – до 10%; 
 – меншої похибки вимірювань датчиків температури та тиску – до 2%; 
 – зменшення частоти обертання циркуляційних насосів при збільшенні опору системи опалення (закриваються радіаторні термоголовки) – до 50% електричної енергії; 

– фактору оплати користувачем власне за обліковану тепловим лічильником енергію і пов’язаним з цим психологічним фактором обмеження користувачем непродуктивних втрат тепла – до 4%.

  1. При заміні елеваторних вузлів сучасний контролер ІТП регулює температуру подачі теплоносія строго в залежності від температури зовнішнього повітря.

Як практикувалось в попередні часи в перехідний період року тепломережа продукувала теплоносій завищеної температури, що приводило до перегріву приміщень і, як наслідок, непродуктивних втрат тепла. Економія, пов’язана з такою заміною елеваторних вузлів на теплові пункти, в річному виразі – до 4% тепла.

  1. Додатково до 2 раз зменшити втрати в теплових мережах при переході з 4-трубної системи теплопостачання на 2-трубну з приготуванням гарячої води в теплообміннику гарячого водопостачання ІТП. В кількісному виразі економія втрат залежить від довжини теплових мереж між ІТП та джерелом тепла (в середньому – до 15%). 
  2. Регулятори перепаду тиску, встановлені в ІТП, в автоматичному режимі балансують витрати теплоносія між ІТП одного мікрорайону (ІТП котельні), що економить електричну енергію на перекачку теплоносія циркуляційними насосами котельні до 30%. 
  3. Сучасні більш надійні комплектуючі теплопункту, що не потребують постійного обслуговування, насичення конструкції ІТП приладами контролю, датчиками та реле дозволяють перевести обслуговування в режим моніторингу кваліфікованим інженерно-технічним персоналом, втрати від швидкого зносу обладнання зменшуються на 30%.

Об’єднання ІТП системою керування та моніторингу дозволяє відмовитись від затрат на чергові та контрольно-обслуговувальні  підрозділи теплопостачальних організацій. 

  1. Індивідуальні теплові пункти можуть мати додаткову функцію використання в літній та перехідний період від альтернативного джерела тепла (сонячні колектори, електрична енергія та інше).

Переваги автоматизованого теплового пункту:

  • Економія теплової енергії складає 20-30%.
  • За рахунок регулювання подачі тепло конкретному споживачеві, економиться до 15% теплової енергії на опалення.
  • Автоматично підтримуються комфортні умови проживання за рахунок контролю параметрів теплоносія.
  • Можливість зменшити витрати на внутрішні системи опалення завдяки переходу на менший діаметр труби, використання неметалевих матеріалів, пофасадно розділених систем.
  • Оплата за використану кожною будівлею теплової енергії, виконується відповідно до фактично затраченої енергії.
  • Безшумність роботи теплового пункту.
  • Легкий доступ до усіх частин теплового пункту, при потребі обслуговування чи заміни.

Вартість теплового пункту розраховується для кожного об’єкту індивідуально у відповідності до проектного рішення зазначеного в проектно-кошторисній документації чи у відповідності до вимог замовника та теплопостачальної організації. (В додатку зазначені орієнтовні вартості раніше виготовлених теплових пунктів виробником).

 контактная форма